Policia jep detaje për një dhunim në tentativë, viktima arriti të ikë

Një person është arrestuar të premten në Prishtinë për veprën penale “dhunim në tentativë”.
Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se viktima kishte rezistuar dhe ka arritur që të shmanget.
“DHUNIM NË TENTATIVË Prishtinë 10.03.2023 – 21:30, Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për veprën e lartcekur. Viktima kishte rezistuar dhe ka arritur që të shmanget. Viktimës i është ofruar tretmani mjekësorë”, ka njoftuar Policia.
Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./21Media

Back to top button