Kalim i pa autorizuar i kufirit

Kalim i pa autorizuar i kufirit

Dy persona janë arrestuar mbrëmë rreth orës 19:00 për shkak se në mënyrë ilegale janë hasur duke kaluar kufirin Maqedoni–Kosovë.

“Personat i janë nënshtruar kontrollit mjekësor i cili është i obligueshëm dhe me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.”, ka njoftuar sot policia./21Media