Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut ka publikuar pamje nga droga e konfiskuar në Haraçinë.

Kjo drogë nga policia është konfiskuar gjatë aksionit në Haraçinë i cili filloi të hënën në mbrëmje dhe ka vazhduar edhe sot gjatë ditës.

Më parë zëdhënësi i MPB-së, Toni Angellovski tha se hetimet po zgjerohen dhe se 6 persona për momentin janë të dyshuar./21Media