Potter e konfirmon para ndeshjes nëse Mudryk luan sot

Pak çaste kanë mbetur deri te fillimi i ndeshjes mes Liverpoolit dhe Chelseat, dhe para saj trajneri i “Bluve”, Graham Potter i është adresuar “BT Sport”.
Vëmendja ishte te transferimi 100 milionësh, Mykhailo Mudryk, i cili e starton ndeshjen nga banka rezerve.
Potter tha se Mudryk mund të luajë sot, por vetëm në fund të ndeshjes.
“Ai mund të luajë në fund të ndeshjes. Ai nuk ka luajtur shumë së fundmi por ka qenë duke u stërvitur”, tha Potter.

Back to top button