Pozimi për një fotografi ia mori jetën 33-vjeçares

Një udhëtare dhe fotografe e zjarrtë ra 30 metra poshtë nga një shkëmb teksa po pozonte për një fotografi.
Zoe Snoeks, 33 vjeç, vdiq pasi ra nga shkëmbi afër fshatit Nadrin, në provincën belge të Luksemburgut, mëngjesin e 2 nëntorit.
Zoe jetonte në Belgjikë, me bashkëshortin e saj, të cilin e takoi në shkollë dhe u martua në vitin 2012.
Sipas raporteve lokale, ajo ra të paktën 30 metra poshtë kur burri i saj kishte kthyer shpinën për të kontrolluar qentë e tyre, transmeton rtv21.tv.
Zyra e prokurorit publik në provincën e Luksemburgut tha se ajo rrëshqiti buzë shkëmbit dhe ra në lumin Ourthe.
Policia, zjarrfikësit, një ekip i shpëtimtarëve dhe zhytës u dërguan në vendngjarje së bashku me një helikopter mjekësor. Më vonë raportohet se e kanë gjetur trupin e pajetë.
Çifti gjithmonë merrte qentë e tyre Joy dhe Ivy, si dhe një dron për të bërë imazhe ajrore të udhëtimeve të tyre.
“U ktheva te qentë dhe u thashë të prisnin. Kur u ktheva te Zoe, ajo nuk ishte më aty. Ajo sapo ishte zhdukur. Duhet të ketë ndodhur në më pak se pesë sekonda”, tha burri.
Është e paqartë nëse autoritetet lokale po vazhdonin të hetonin vdekjen e viktimës./21Media

Back to top button