Këngëtari i mirënjohur, Sabri Fejzullahu sonte u shpreh se prej mbi 1 mijë e sa këngëve që ka, kënga më e mirë e tij është “Fshatarja ime”.

Artisti në emisionin “Qejfe Qejfe kjo dynja” tha se këngën e kanë bërë edhe shumë më të dëgjuar Ermal Fejzullahu dhe Ledri Vula, duke e sjellur remiksin e këngës, shkruan rtv21.tv

Sabriu tha se se “Fshatarja ime” është perlë dhe se atë  e këndon edhe fëmija 4 vjeçar./21Media