Në ditën e katërt të fushatës zgjedhore, në ‘’Click’’ në RTV21 Muharrem Nitaj dhe Meliza Haradinaj-Stublla nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë, shpalosen programin e tyre për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Nitaj tha se progarmin ekonomik e AAK-ja e ka ndarë në disa shtylla.

Sipas tij pjesa e parë do jetë e fokusuar në ringjalljen e ekonomisë pas përballjes me Covid-19./21Media