Presidenti francez, Emmanuel Macron ka dalë pozitiv me Covid-19. Këtë e ka bërë të ditur presidenca franceze.

Sipas deklaratës 42-vjeçari bëri një test pasi simptomat u shfaqën dhe tani do të izolohet për shtatë ditë.

Macron “është ende i ngarkuar” për drejtimin e vendit dhe do të punojë në distancë, transmeton rtv21.tv.

Franca këtë javë vendosi një shtetrrethim brenda natës për të ndihmuar uljen e rasteve.

Ka pasur dy milionë raste të konfirmuara në Francë që nga fillimi i pandemisë, me më shumë se 59 mijë e 400 vdekje, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins./21Media