Bayerni fitoi mbrëmë ndaj Tottenahmit

Bayerni fitoi mbrëmë ndaj Tottenahmit

Presidenti i Bayern Munich, Karl-Heinz Rummenigge e ka cilësuar fitoren ndaj Tottenahmit si fitore historike.

Dje gjiganti gjerman shkatërroi klubin anglez duke e mposhtur me rezultat 2-7.

Ai tha se është i gëzuar me këtë fitore dhe e ka uruar trajnerin dhe tërë klubin.“Klubi jonë shënoi historinë. Dua të uroj trajnerin Niko Kovaq dhe tërë skuadrën. Ishte e mahnitshme çfarë ka ndodhur. Ndonjëherë krahasohemi me Premier Ligën. Këtë herë treguam se mund t’i mposhtim klubet e mëdha angleze”, deklaroi ai.