Tebas e do përsëri Ronaldon dhe Mourinho-n në Spanjë

Tebas e do përsëri Ronaldon dhe Mourinho-n në Spanjë

Presidenti i LaLigës, Javier Tebas pranon se do të donte që Jose Mourinho dhe Cristiano Ronaldo të ktheheshin në Spanjë.

Me siguri dy individët më të tregtueshëm brenda fushave të tyre përkatëse, Mourinho dhe Ronaldo kanë punuar mirë me Real Madrid për pjesën më të madhe, transmeton rtv21.tv.

Unë do të doja të kisha përsëri Cristiano Ronaldon dhe që Jose Mourinho të ishte trajner i një skuadre spanjolle,” tha Tebas në një intervistë me Canal 11 të Portugalisë.

“Ai është një trajner i shkëlqyeshëm dhe një emër i shkëlqyeshëm për të promovuar ligën tonë”, shtoi ai.

Pas daljes së Ronaldos në Juventus, në verën e 2018-ës, Tebas ka menduar se largimi i tij do të ndikonte te Reali më shumë. “Sidoqoftë, unë preferoj ligën spanjolle me Ronaldon në të sesa pa”, tha Tebas./21Media