Presidentja Osmani sot takohet me Donfried dhe Escobar

1 min read

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do t’i presë në takim Ndihmës Sekretaren e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Karen E. Donfried dhe Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit, Gabriel Escobar.

Takimi i Presidentes me Donfried dhe Escobar nis në orën 17:00, sipas komunikatës për media.

Pas takimit, Presidentja Osmani dhe Donfried do të deklarohen për media

Ndryshe, edhe Kryeministri Kurti do të takohet me Donried dhe Escobar. Takimi nis në orën 18:00./21Media