Presidentja Osmani takon mërgatën në Nju-Jork

Presidentja e Kosovës falënderon mërgatën për ndihmën ndaj Kosovës.-Gërvalla: Institucionet të jenë të hapura ndaj mërgatës
Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës Donika Gërvalla gjatë qëndrimit në Nju- Jork u takuan edhe me përfaqësues të mërgatës shqiptare atje.Përfaqësueset e shtetit të Kosovës shprehën falënderime për kontributin e shqiptaro-amerikanëve e po kështu shpalosën ide për t’u dhënë më shumë mbështetje institucionale nga atdheu.Raporton korrespondenti yne ne Nju Jork, Halil MULA./21Media

Back to top button