Princat Harry dhe William nuk do të kishin prishur raportet nëse Princesha Diana do të ishte gjallë, sepse ajo do të kishte “gjetur shpejt një zgjidhje, ka pohuar ish-truproja i saj mbretëror.

Duke folur për Vanity Fair, Ken Wharf pretendoi se Princesha Diana “nuk do të kishte lejuar” që një mosmarrëveshje midis vëllezërve të “përshkallëzohej” sepse ajo vlerësonte marrëdhëniet e ngushta të Princit Harry dhe Princit William, përcjell portali rtv21.tv

“Nuk mendoj se Harry dhe Meghan do të ishin larguar nga Pallati Kensington nëse Diana do të ishte gjallë”

Për më tepër, Ken pretendoi se Diana kishte një “ndikim të jashtëzakonshëm” mbi djemtë e saj dhe do të ishte “shumë e mërzitur” për shkak të grindjes së vëllait.

Biografia e Bombshell “Finding Freedom” pretendon se Princi Harry e quajti Princin William një “snob” kur ky i fundit “paralajmëroi” vëllain e tij të vogël për Meghan.

Sidoqoftë, Princi Harry dhe Princi William lëshuan një deklaratë të rrallë të përbashkët për të njoftuar se një statujë e re Princeshë Dianës e cila do të shënojë 60 vjetorin e saj të lindjes këtë javë.

Pallati Kensington tha se vendosja e statujës është vonuar nga pandemia e koronavirusit, por do të zhvillohet në Kopshtin e Mbytur të Pallatit Kensington në 1 korrik 2021.

Në një deklaratë të rrallë, William dhe Harry thanë: “Nëna jonë preku kaq shumë jetë. Shpresojmë që statuja të ndihmojë të gjithë ata që vizitojnë Pallatin Kensington të reflektojnë mbi jetën e saj dhe trashëgiminë e saj.”/21Media