Duka i Edinburgut u shtrua në spital të martën në mbrëmje “si një masë paraprake” pasi u ndje keq, ka thënë Pallati Buckingham.

Princi Philip, 99 vjeç, u dërgua në spitalin King Edward VII në Londër, transmeton rtv21.tv.

Në një deklarat thuhet se ai u pranua si masë paraprake sipas këshillës së mjekut të tij pasi u ndje i sëmurë.

Ai pritet të qëndrojë në spital për disa ditë vëzhgimi dhe pushimi./21Media