Prishtina ka arritur të shënoj kundër Dukagjinit. Ndeshja e tyre përfundoi me rezultat  4:1.

Golat për Prishtinën u shënuan nga Otto John (30’), Januzi(68’), Korenica (85’) dhe Uka(88’). Kurse për Dukagjinin shënoi Merlaku në minutën e 43-të.

Prishtina rikthehet në pozitën e dytë pas vetëm disa orëve, derisa me 50 pikë presionon Dritën në kreun e tabelës që ka 52. /21Media