Fitore e lehtë për Prishtinën

Fitore e lehtë për Prishtinën

Z Mobile Prishtina ka mposhtur KB Rahovecin me rezultat përfundimtar, 110:82.

“Plisat” triumfuan ndaj Rahovecit në ndeshjen e zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve.

Kjo ishte ndeshja e parë e serisë finale të “play-offit”, ndeshja e dytë zhvillohet të dielën në Rahovec. Kampioni i Kosovës në basketboll shpallet ekipi që siguron tri fitore./21Media