Ndeshja e Prishtinës me Vushtrrinë përfundoj me rezultat 4:1

Ndeshja e Prishtinës me Vushtrrinë përfundoj me rezultat 4:1

Prishtina ka arritur të sigurojë gjysmëfinalen Kupës së Kosovës, pas triumfit ndaj Vushtrrisë me rezultat 4:1.

Transferimi i afatit kalimtar të janarit, Otto John shpërtheu në këtë ndeshje duke realizuar dy gola, ndërsa nga një shënuan Ergyn Ahmeti dhe Endrit Krasniqi nga pika e bardhe.

Golin e vetëm në këtë ndeshje për skuadrën mysafire e realizoi Drilon Fazliu.