Prishtina 3:0 Vushtrria

Prishtina 3:0 Vushtrria

Prishtina e mposhti Vushtrrinë me rezultat 0-3 në kuadër të javës së shtatë në Superligën e Kosovës,.

Golat për Prishtinën u shënuan nga Alban Shillova (2’), Nertil Hoxhaj (autogol 41’) dhe Armend Thaqi nga penalltia (56’). Me këtë fitore Prishtina gjendet në vendin e pestë me trembëdhjetë pikë.

Në xhiron e ardhshme Prishtina e pret Drenicën në stadiumin “Fadil Vokrri”, ndërsa Vushtrria udhëton në Gjilan ku e pret Drita./21Media