Çfarë solli xhiroja e 6-të e Superligës së Kosovës? 

Çfarë solli xhiroja e 6-të e Superligës së Kosovës? 

 

Sot janë zhvilluar dy takime të xhiros së 6-të të Superligës së Kosovës në Futboll në të cilat u arritën këto rezultate:

Prishtina- Besa 4:0 dhe

Llapi- Drenica 0;1.

Dy takime tjera të kësaj xhiroje zhvillohën të dielën, përballën:

Drita- Gjilani dhe

Trepça 89- Feronikeli.

Dje lideri aktual i tabelës Ballkani e ka mundru 4 me 2 Arbërinë.

Tani do të shohim kronikat nga dy përballjet e sotme.(E pergaditi-Bajram SHALA)./21Media