Prishtina 89:97 Medi Bayreuth

Prishtina 89:97 Medi Bayreuth

Është mbyllur ndeshja ndërmjet Medi Bayreuth dhe Sigal Prishtinës, e vlefshme për xhiron e dytë, në FIBA Europe Cup.

Sigal Prishtina ka pësuar humbjen e parë në kuadër të FIBA Europe Cup. Medi Bayeruth fitoi me rezultat 97:89.

Lojtari më i mire për Sigal Prishtinën ishte Dardan Berisha, me 30 pikë dhe 7 asistime. Ndërsa për Medi Bayeruth ishte James Alexander Woodard me 17 pikë.

Kjo është humbja e parë për Prishtinën, në këtë kompeticion pasi në raundin e parë, klubi nga kryeqyteti e ka mundur Apole-n./21Media