Kapiteni i Tiranës, Gentian Muça ka nënshkruar kontratë me FC Prishtinën.

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi bardh-e-kaltër përmes një postimi në Facebook.

Gentian Muça. pothuajse tërë karrierën futbollistike e ka kaluar si futbollist i Tiranës dhe kur ka ndërruar klub ka qenë i huazuar, si në Bylys, Dinamo e Tiranë dhe Kukës. Ndërsa ka qëndruar edhe tek Vllaznia e Shkodrës dhe Flamurtari i Vlorës.

Kapiteni i Tiranës ndërron klubin – nuk ndërron ngjyrat

Qendërmbrojtësi Gentian Muça futbollisti i ri i…

Posted by FC Prishtina on Monday, September 28, 2020