Ahmed Januzi shJanuzi shënoi golin e vetëm

Ahmed Januzi shJanuzi shënoi golin e vetëm

Sot është zhvilluar ndeshja e xhiros së 16-të në Superligën e Kosovës, ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës 89.

Klubi nga kryeqyteti ka arritur një fitore të rëndësishme kundër Trepçës.

Vetëm një gol mjaftoi që Prishtina të sigurojë tri pikë. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Ahmed Januzi (54’)

Me këtë fitore Prishtina mbetet në pozitën e katër me gjithsej 30 pikë të grumbulluara, ndërsa Trepça 89 mbetet në pozitën e tetë me vetëm 20 pikë të grumbulluara.21Media