Tottenhami pritet që ta zyrtarizojë sot shkarkimin e trajnerit Jose Mourinho.

Kështu së paku ka raportuar gazetari i “SKy Sport” Fabrizio Romano.

Sipas tij, José Mourinho është shkarkuar sot nga Tottenhami dhe kjo do të konfirmohet shumë shpejtë.

Gjitnjë sips Romanos, do të jetë Ryan Mason ai që do të marrë drejtimin e klubit deri në qershor së bashku me Chris Powell.

Bordi i Tottenhamit do të kërkojë një menaxher të ri për sezonin e ardhshëm.