Andrea Pirlo do të duhet të mos llogarisë në Juan Cuadradon në ndeshjen e së mërkurës në kuadër të Ligës së Kampionëve ndaj Portos.

Cuadrado kishte marrë një goditje në ndeshjen ndaj Napolit në Serie A dhe ka një problem muskulor.

Kolumbiani ishte zëvendësuar pas një problemi muskulor në këmbën e djathtë dhe do ti nënshtrohet ekzaminimeve mjekësore, por sipas artikullit sipas të gjitha gjasave ai do të kapërcejë sfidën e Portos.

Cuadrado mund ta humbë edhe ndeshjen nda Crotones, varësisht nga shkalla e lëndimit.