Prokuroria konfirmon gjetjen e personit të tretë të vrarë në Banjskë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka konfirmuar gjetjen e personit të tretë të vrarë, që kishte vepruar si pjesë e grupit terrorist që sulmoi Policinë e Kosovës. të pajetë në Banjskë të Zveçanit.

“Gjithashtu, po sot, është sekuestruar edhe një sasi e konsiderueshme e armatimit që është përdorur dhe pritej të përdorej në vijimësi nga pjesëtarët e kësaj bande kriminale”, thuhet në njoftimin dërguar mediave.

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës n♪7 bashkëpunim dhe koordinim të plotë me Policinë e Kosovës dhe mekanizmat relevantë, ka udhëhequr veprimet hetuese edhe gjatë ditës së sotme në vendin e ngjarjes – në Banjskë të Zveçanit./21Media

Back to top button