Parlamenti britanik pritet të votojë marrëveshjen e Brexit-it

Parlamenti britanik pritet të votojë marrëveshjen e Brexit-it

Protestuesit e Anti-Brexit të shtunën përdorën një grup humori të çuditshëm për udhëheqësit e Britanisë, duke hedhur këshilltarin kryesor të kryeministrit Boris Johnson si një djall manipulues pas një divorci që ishte puna e një pakice të privilegjuar, përcjell rtv21.tv

Beteja rreth Brexit u derdh në rrugët e Londrës kur qindra mijëra njerëz u mblodhën për të kërkuar një referendum të ri ndërsa ligjvënësit vendosën fatin e largimit të Britanisë nga Bashkimi Evropian.

Dominic Cummings, i hedhur nga armiqtë e tij ndryshe si mjeshtri i kukullave të Brexit, Rasputin i Britanisë ose një vandal politik, u bë në një efikasitet gjigant të djallit, i kompletuar me brirë dhe manipuluar shefin e tij, Johnson.

“Demonic Cummings” u përplas nëpër kokën e efektivit, i tërhequr nga protestuesit.

Në vitin 2016, 17.4 milionë votues, ose 52%, mbështetën Brexit ndërsa 16.1 milionë, ose 48%, mbështetën të qëndrojnë në BE. Të dy fushatat u mbështetën nga njerëz të pasur./21Media