Protestë: M’ka marr malli me dalë n’oborr! (VIDEO)

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Kërkohet të ndalet ndotja e ujit, ajrit dhe tokës nga “Ferronikeli”

Disa qytetarë të Drenicës protestuan sot përpara Ministrisë së Mjedisit në Prishtinë për të shprehur pakënaqësitë e tyre për gjendjen mjedisore në komunën e Drenasit, sidomos për fshatrat përreth fabrikës së “Ferronikelit” në Çikatovë të Vjetër./21Media