Pse deçanasit duhet ta votojnë Ardiana Qorrajn, tregon vet ajo

1 min read

 

Ardiana Qorraj, kandidate e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) për kryetare të Komunës së Deçanit, në RTV21 ka dhënë disa arsye se pse deçanasit duhet ta votojnë atë.

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor.

Në Deçan janë 39 mijë e 875 qytetarë me të drejtë vote. Në garë për të udhëhequr Deçanin janë pesë kandidatë: nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës-Bashkim Ramosaj, nga Lëvizja Vetëvendosje-Orges Tafilaj, nga Lidhja Demokratike e Kosovës-Hyri Dobrunaj, nga Partia Demokratike e Kosovës-Ardiana Qorraj dhe Isa Elezaj si kandidat i pavarur./21Media