Një filxhan i nxehtë me xhenxhefil mund të jetë miku juaj më i mirë kur jeni të ftohur. Kjo rrënjë e fuqishme ka efekte analgjetike dhe anti-inflamatore që ndihmojnë për ta luftuar virusin.

Xhenxhefili pastron dhe qetëson fytin tuaj./21Media