Pse qytetarët duhet ta votojnë Sibel Halimin dhe pse Valon Ramadanin, flasin kandidatët

1 min read

Kandidatët për kryetar të komunës së Ferizajt, Sibel Halimi i LDK-së dhe Valon Ramadani i Lëvizjes Vetëvendosje, sonte në RTV21 shpalosën programet e tyre qeverisëse.

Ata treguan edhe arsyet se pse qytetarët e Ferizajt duhet t’i votojnë më 17 tetor.

Kandidatja e LDK-së, ndër të tjera, tha se ferizajasit e kanë krijuar bindjen se duhet ta votojnë atë, sepse siç tha ajo, programi i saj është hartuar nga qytetarët.

Ndërsa, kandidati i VV-së përmendi 4 parimet e tij për ta qeverisur komunën e Ferizajt./21Media