Ende nuk ka ndonjë marrëveshje për Dybalan

Ende nuk ka ndonjë marrëveshje për Dybalan

Përderisa gjiganti italian nuk është i kënaqur me Paulo Dybala dhe është munduar ta shes gjatë tërë verës, PSG është duke shfaqur një interesim të madh për sulmuesin e Juventusit.

Argjentinasi ka qenë i lidhur me një kalim në Premier Ligë te Manchester United ose Tottenham, mirëpo një gjë e tillë dështoj.

Agjenti i Dybalës, Jorge Antun do të takohet me drejtorin sportiv te PSG-së, Leonardo, në ditët e ardhshme për të bërë ndonjë marrëveshje.

Mediat italiane thonë se gjiganti francez është i gatshëm të paguaj 80 milionë euro, mirëpo “Zonja e Vjetër”, nuk do ta shesë nëse nuk paguhen 100 milionë euro.