Në Bundesligën gjermane sot me fillim nga ora 15:30, zhvillohen ndeshjet e xhiros së fundit, 34-të.

Interesante do të jetë edhe lufta për mbijetesë, me Dusseldorf dhe Werder Bremen që po kërkojnë pozitën e 16-të, që mundëson Play Offin, një mundësi më tepër për të siguruar një vend në Bundesligë për sezonin e ri.

Werderi i Milot Rashicës do të luaj kundër Kolnit, skuadër kjo që e ka siguruar mbijetesën në Bundesligë.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të ndeshjes:

Werder Bremen:

FC Koln: