Bagadiu vra në Siri nga forcat e SHBA-ve

Bagadiu vra në Siri nga forcat e SHBA-ve

Ushtria amerikane ka publikuar pamjet e para të sulmit në veri të Sirisë që rezultuan me vdekjen e udhëheqësit të grupit të Shtetit Islamik (IS).

Video tregoi trupa që gjuanin me militantët në tokë ndërsa ata fluturuan drejt kompleksit ku Abu Bakr al-Baghdadi ishte fshehur para se të zhvendoseshin në tokë, transmeton rtv21.tv.

Al-Baghdadi iku në një tunel dhe vrau veten duke shpërthyer një jelek vetëvrasës.

Pas bastisjes kompleksi u shkatërrua me municione./21Media