Ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian

Ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian

Përzgjedhësi i Kombëtares U19, Ramiz Krasniqi, e ka bërë publike listën e futbollistëve me të cilët do të paraqitet në ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Evropian, të cilat do të zhvillohen në Wales, prej 12 deri më 20 nëntor.

Grumbullimi i futbollistëve do të bëhet më 10 nëntor në hotel ‘Venus’ në orën 11:00.

Ndeshjen e parë Kosova e zhvillon më 13 nëntor kundër Rusisë, ndeshjen e dytë kundër Polonisë, më 16 nëntor dhe ndeshjen e fundit kundër Wales, më 19 nëntor.

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 13:00.

Lista e futbollistëve:

Petrit Terziu

Florent Demiri

Endrit Demolli

Altin Bytyçi

Blend Morina

Albin Krasniqi

Bujar Pllana

Albin Prapashtica

Adonis Aliu

Gentrit Halili

Qendrim Zyba

Hajdin Salihu

Arlind Shabani

Veton Tusha

Leonardo Uka

Valon Zumberi

Granit Berisha

Kevin Halabaku

Leart Sadriu

Artan Asani.