Bëhen të ditur lojtarët të cilët do të luajnë për Kosovën

Bëhen të ditur lojtarët të cilët do të luajnë për Kosovën

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaku  ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen e Kosovës me Turqinë.

Portierë: Samir Ujkani, Adis Nurkovic, Bledar Hajdini.

Mbrojtës: Alban Pnishi, Amir Rrahmani, Avni Pepa, Mërgim Vojvoda, Benjamin Kololli, Fidan Aliti, Lirim Kastrati.

Mesfushorë: Enis Alushi, Hekuran Kryeziu, Herolind Shala, Anel Rashkaj, Besar Musolli, Bernard Berisha, Valon Berisha, Arbër Zeneli, Milot Rashica, Donis Avdijaj.

Sulmues: Besart Berisha, Atdhe Nuhiu, Vedat Muriqi.

Po ashtu është bërë e ditur edhe agjenda e Kombëtraes.

Ndeshja mes Kosovës dhe Turqisë e vlefshme për eliminatoret e Botërorit FIFA 2018 do të mbahet me 11 qershor në Shkodër.