Strakosha e Gjimshiti mungojnë

Strakosha e Gjimshiti mungojnë

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Edoardo Reja, ka bërë publike listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet kualifikuese për “Euro 2020”.

Në listën e lojtarëve të grumbulluar nuk gjendet portieri i Lazios, Thomas Strakosha, i cili mungon për arsye të lëndimit.

Bie në sy edhe mungesa e Berat Gjimshitit i cili e ka kaluar një super sezon me skuadrën e Atalantas.

Më poshtë mund të shihni listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet Islandë- Shqipëri, që luhet me 8 qershor dhe Shqipëri- Moldavi, që luhet me 11 qershor./kallxo