“Dardanët” pritet të luajnë me San Marinon dhe Kazakistanin.

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë dy ndeshje miqësore në fillim të muajit qershor, në terminin e lirë të UEFA-s dhe FIFA-s.

Fillimisht, “Dardanët” më 1 qershor presin në shtëpi, në stadiumin “Fadil Vokrri”, kombëtaren e San Marinos. Kurse, tri ditë më vonë, më 4 qershor në stadiumin e njëjtë, Kosova pret Kazakistanin.

Të dy ndeshjet do të zhvillohen me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”.