Takimi midis dy liderëve para apo pas certifikimit!

Takimi midis dy liderëve para apo pas certifikimit!

Vetëvendosja dhe LDK-ja janë pajtuar për 80 përqind të programit qeverisës në të cilion kanë punuar grupet e dy subjekteve politike, por tash për tash kanë qëndrime të ndryshende në lidhje me postin e presidentit të vendit. Këto dy parti kanë dallime edhe për kohën e mbajtjes së takimit ndërmjet Albin Kurtit dhe Isa Mustafës, në të cilin pritet të merren vendime përfundimtare për Qeverinë e re të Kosovës./21Media