Përveç nga politikanët, aktakuza e Gjykatës Speciale për presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, ka ngritur reagime edhe nga emra të njohur të estradës, shkruan rtv21.tv

Në mesin e tyre është edhe aktori i njohur, Sevdai Rodogoshi, i njohur si Qumili. Ai ka reaguar përmes një fotografie të presidentit Thaçi i veshur me uniformën e ushtrisë, të cilën e ka publikuar në Instagram.

“Gjykata speciale s’jeni fer, pse bash qitash… , ka shkruar Qumili në Instagram. /21Media