Për t’iu shmangur sulmit të qenve endacak, një person ka shkrepur armën e zjarrit, por kjo shkrepje i nxori punë policisë.

Rasti i cilësuar si “përdorim i armë”, ka ndodhur dje rreth orës 07:30 në Ferizaj.

Nuk raportohet për të lënduar.

Njësiti i forenzikës në vend-ngjarje ka gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë e kalibrit 9 mm./21Media