Nadal i jep fund beqarisë

Nadal i jep fund beqarisë

Tenisti i njohur spanjoll, Rafael Nadal do të martohet muajin e ardhshëm në Majorka, bën të ditur televizioni spanjoll.

Ylli i tenisit dhe e dashura e tij e fëmijërisë, Mery Perello do ta kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë në një ceremoni madhështore, ku të pranishëm do të jenë më shumë se 500 mysafirë.

Ata janë qe 14 vjet bashkë, transmeton rtv21.tv

Nga raportimet e mediave të huaja bëhet e ditur se Rafael i ka propozuar martesë Maryt, përderisa kanë qenë për pushime në Romë./21Media