Rama: Ballkani i Hapur nuk na bashkon por, as nuk na ndan

Sot(20 qershor) u mbajt mbledhja midis dy qeverive, asaj të Kosoëvs dhe Shqipërisë.
Pas mbledhjes së përbashkët, qeveritë nënshkruan marrëveshjet ndërqeveritare në sektorë të ndryshëm.
Kryeministri I Shqipërisë, Edi Rama në konferencën për media ka thënë se “Ballkani i Hapur nuk na bashkon por, as nuk na ndan”.
“Ballkani I Hapur nuk na bashkon, por ama është po kaq vërtetë që as nuk na ndan. Në këtë pikë kemi këndvështrime të ndryshme, ky nuk është sekret por..”, u shpreh Rama./21Media

Back to top button