Rama kryeson delegacionin për sesionin e 77-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka kanë udhëtuar për në Neë York.

Rama kryeson delegacionin shqiptar për në sesionin e 77-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Gjatë qëndrimit atje, ministrja Xhaçka do të mbajë disa takime me homologët nga Japonia, India, Finlanda etj.

Xhaçka do të marrë pjesë edhe në evente si: Takimi i Komisionit të Partneritetit Karta e Adriatikut – SHBA, Takimi ministror i Grupit Feminist për Politikë të Jashtme, Simpoziumi Gratë, Paqja dhe Lidershipi,  Arritja e Paqes dhe Sigurisë së Qëndrueshme përmes Lidershipit të Përgjegjshëm ndaj Gjinisë./vizionplus

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button