Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit.

Në foton e shpërndarë në rrjetin social shkruhet: “Gëzuar Fitër Bajramin, Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju. Besimtarët mysliman kanë agjëruar për 30 ditë dhe nësër në orën 06:00 kanë edhe faljen e namazit të Bajramit që do të falet nëpër xhami dhe jo në shesh siç e ka pasur tradita”./21Media