Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot në orën 15:00 do të mbajë takim trilateral me presidentin e Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama në kuadër të iniciativës për bashkëpunim të avancuar rajonal.

Takimi siç ka njoftuar press shërbimi qeveritar do të mbahet përmes video-konferencës./TV21