Sot besimtarët e festë islame festojnë Kurban Bajramin. Ky është Bajrami i dytë që po kalon mes pandemisë që ka përfshirë botën, mes porosive që mos të ketë grumbullime të njerëzve. Me këtë rast kjo festë sot po festohet vetëm afër familjarëve të ngusht.

Futbollisti i njohur Milot Rashica këtë ditë po e kalon pranë familjes së tij dhe në urimin e bërë shihet në foto me prindërit.

“Përhajr Kurban Bajrami”, ka shkruar Miloti poshtë fotografisë së publikuar në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

Përhajr kurban bajrami 🙏🏼 Eid Mubarak to all of you🙌

A post shared by MILOT RASHICA (@milotrashica7) on

 Kujtojmë se, Rashica këtë muaj ka befasuar prindërit e tij me një dhuratë luksoze. Bëhet fjalë për një veturë të tipit Range Rover. /21Media