Tri raste me koronavirus janë konfirmuar në Olympique Marseille (OM), një nga klubet kryesore të Francës.

Kjo rrezikon fillimin e sezonit të ri të futbollit Ligue 1 të premten, kur OM do të luajë me Saint Etienne.

Në total OM tani ka katër raste të konfirmuara me COVID-19- dhe katër është pragu për shtyrjen e një ndeshje./21Media