Kryeparlamentarja Osmani denoncoi në polici deputetin Xhavit Ukaj për kërcënim fizik.-Reaguan faktori ndërkombëtar dhe shoqëria civile

Kryeparlamentarja Osmani denoncoi në polici deputetin Xhavit Ukaj për kërcënim fizik.-Reaguan faktori ndërkombëtar dhe shoqëria civile

Incidenti në seancën e mbrëmshmë të Kuvendit të Kosovës, pas të cilit kryeparlamentarja Vjosa Osmani denoncoi në polici deputetin e LDK-së.Xhavit Ukaj për kërcënim fizik, nxiti reagime të shumta, përfshirë edhe faktorin ndërkombëtar.SHBA-ja dhe BE-ja dënuan kërcënimin ndaj kryetares së Kuvendit të Kosovës./21Media