Emocionuese!

Emocionuese!

Mbrëmë u mbajt eventi i ndarjes së çmimeve më të rëndësishme në industrinë e muzikës, “Grammy Awards”.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka fituar dy çmime në “Grammy Awards”, duke u bërë kështu këngëtarja e parë shqiptare që shpërblehet në këtë event.

Këtij lajmi padyshim që i është gëzuar këngëtarja, e cila në një video të publikuar nga MTV duket tejet e lumtur.

Artistja është shpërblyer në kategorinë ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet nga Diplo dhe Mark Ronson).

Por, ky nuk ishte çmimi i vetëm për artisten pasi që ajo u shpërblye me çmim edhe në kategorinë “Artisti më i mirë i ri”, shkruan rtv21.tv

Disa nga artistët që ishin prezent në këtë event ishin nominuar për herë të parë për një çmim “Grammy”. Ky është çmimi më i madh që një këngëtar mund të marrë në industrinë muzikore./21Media