Zlatan Ibrahimovic është duke dëshmuar se mosha është vetëm një numër në këtë sezon në Serie A.

Me rikthimin e tij te Milani, suedezi ka arritur të bëhet njëri ndër lojtarët më të mirë në këtë edicion deri më tani.

Por siç duket Ibrahimovic për momentin po merret me një çështje tjetër, shkruan rtv21.tv

Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, sulmuesi ka reaguar pasi EA Sports FIFA ka përdorur imzhin e tij.

Ai ka thënë se nuk e ka lejuar FIFA-n dhe as Fifpro që të fitojnë para duke përdorur imazhin e tij.

Poashtu ai ka paralajmëruar hetime për këtë çështje./21Media

Who gave EA SPORTS FIFA permission to use my name and face? Fifpro? I’m not aware to be a member of Fifpro and if I am I…

Posted by Zlatan Ibrahimović on Monday, November 23, 2020